9 PAMOKA - JĖZAUS KRISTAUS GRĮŽIMAS
Jėzaus Kristaus prisikėlimas yra istorinis faktas, nuo kurio priklauso visos žmonijos viltis. Prisikėlimo faktas yra toks pat tikras, kaip ir Dievo pažadas, kad Jo Sūnus grįš į žemę? Po savo prisikėlimo iš mirusių Kristus pakilo į dangų, ir angelai užtikrino jo mokinius:
"Tas pats Jėzus, paimtas nuo jūsų į dangų, sugrįš taip pat, kaip Jį matėte žengiantį į dangų" (Apaštalų darbai 1:11).
KRISTAUS GRĮŽIMO TIKSLAS
Maldoje "Tėve mūsų" Jėzus mokė savo pasekėjus melstis, kad žemėje būtų įkurta Dievo karalystė:
"Teateinie Tavo karalystė, tebūnie Tavo valia kaip danguje, taip ir žemėje" (Mato 6:10).
Tuomet išsipildys Dovydo žodžiai:
"Teisieji paveldės žemę ir gyvens joje amžinai" (Psalmė 37:29).
Kristus grįš į žemę įkurti Dievo karalystę nuversdamas dabartines žmonių valdžios sistemas. Jis išvaduos pasaulį iš blogio ir pripildys žemę Dievo šloves. Tai bus dieviškas visų dabartinių problemų išsprendimas.
Dėl to apaštalas Paulius pirmame m.e. amžiuje skatino Titą atsisakyti bedieviškumo bei pasaulio geidulių ir gyventi "santūriai, teisiai ir pamaldžiai... šiame amžiuje, laukiant palaimintosios vilties ir mūsų didžiojo Dievo bei Gelbėtojo Jėzaus Kristaus šlovės pasirodymo" (Titui 2:12,13).
KADA KRISTUS SUGRĮŠ?
Dievas nuo pat pradžių nustatė konkrečią dieną, kada Kristus sugrįš teisti žemę. Paulius kalbėjo apie tai:
"Nes Jis (Dievas) nustatė dieną, kada teisingai teis visą pasaulį per žmogų, kurį paskyrė ir visiems už Jį laidavo, prikeldamas Jį iš numirusių" (Apaštalų darbai 17:31).
Kristus savo pamokslavime visiškai aiškiai nurodė, kad Dievo planas yra nustatytas ir būsimųjų įvykių neįmanoma išvengti, tačiau net jis nežino tikslaus savo grįžimo laiko. Evangelijos pagal Morkų 13 skyriuje Kristus kalbėjo klausytojams apie savo grįžimą ir nurodė jiems kai kuriuos ženklus, įvyksiančius prieš tai. Po šito jis pasakė:
"Tada jie pamatys Žmogaus Sūnų, ateinantį debesyse su didžia jėga ir šlove" (Morkaus 13:26).
"Tačiau tos dienos ir valandos niekas nežino, nei angelai danguje, nei Sūnus, tik Tėvas" (Morkaus 13:32).
KRISTUS GRĮŠ NETIKĖTAI KAIP VAGIS
Daugeliui žmonių šiandien Kristaus grįžimo į žemę idėja yra juokinga, jie rimtai nesusimąsto apie savo egzistavimą, kuris atrodo nekintamas. Apaštalas Petras perspėjo, kad žmonės galvos šitaip:
"Paskutinėmis dienomis pasirodys šaipūnai, gyvenantys savo geiduliais ir kalbantys: Kur Jo atėjimo pažadas? Juk nuo to laiko, kai užmigo protėviai, visa pasilieka kaip buvę nuo sutvėrimo pradžios" (2 Petro 3:3,4).
Taigi mums duotas užtikrinimas, kad Dievas nedelsia išpildyti savo pažadus, bet šie pasaulį sukrėsiantys įvykiai įvyks Jo nustatytu laiku:
"O Viešpaties diena ateis kaip vagis naktį" (2 Petro 3:10).
Perskaitykite 2 Petro laiško 3 skyriaus pirmąsias dešimt eilučių, kad suprastumėte apaštalo iškeltus argumentus.
Kaip Kristus nurodė, niekas nežino tikslios jo atėjimo valandos, išskyrus Dievą, ir neįmanoma to sužinoti iš raštų. "Nes Žmogaus Sūnus ateis tą valandą, kurią nemanote" (Mato 24:44).
Tai moko kad, būtina tikėti Kristaus grįžimu, nes tik Dievas žino konkrečią dieną, kurią tai įvyks. Tiems, kurie nelaukia šio įvykio, jo pasirodymas bus toks netikėtas, kaip vagies atėjimas naktį.
AR NĖRA NUORODŲ, KADA GRĮŠ KRISTUS?
Mokiniai domėjosi šiuo klausimu ir paklausė Kristaus būdami vieni, kai jie sėdėjo Alyvų kalne: "Pasakyk mums, kada tai įvyks? Ir koks Tavo atėjimo ir pasaulio pabaigos ženklas?" (Mato 24:3).
Kristaus atsakymas į šį klausimą, kaip ir daugelis kitų Biblijos pranašysčių eilučių, aiškiai nurodo tikėtiną laikotarpį, kada šis grįžimas įvyks. Šie laiko ženklai duoti Kristaus pasekėjų padrąsinimui, kad jie galėtų būti pasiruošę tam.
KRISTAUS GRĮŽIMO ŽENKLAI
1. NOJAUS ŽENKLAS
Atsakydamas savo mokiniams Jėzus paminėjo Biblijoje aprašytas dienas prieš tvaną, kadangi panašūs dalykai bus matomi prieš pat jo grįžimą:
"Kaip buvo Nojaus dienomis, taip bus ir tada, kai ateis Žmogaus Sūnus. Kaip dienomis prieš tvaną žmonės valgė, gėrė, tuokėsi ir tuokė iki tos dienos, kurią Nojus įžengė į laivą, nieko nenumanydami, kol užėjo tvanas ir visus nusinešė, taip bus ir tada, kai ateis Žmogaus Sūnus" (Mato 24:37-39).
Kad geriau suprastumėte Nojaus laikų įvykius, perskaitykite Pradžios knygos 6 skyrių, kur aiškiai parodyta, kodėl Dievas sunaikino žmoniją ir išgelbėjo tik aštuonis žmones. Tik blogiu buvo pripildytos žmonių mintys bei darbai, ir Dievas matė, kad "žemė buvo sugedusi ir pilna nusikaltimų" (Pradžios 6:11).
Spauda, radijas bei televizija kasdien atspindi panašumą tarp žiaurumo, bedieviškumo Nojaus laikų pasaulyje ir žiaurumo, bedieviškumo mūsų laikais. Daugeliu atveju tai primena apaštalo Pauliaus aprašymus, kokie bus žmonės paskutinėmis dienomis prieš Kristaus grįžimą:
"Paskutinėmis dienomis užeis sunkūs laikai, nes žmonės bus savimylos, pinigų mylėtojai, pagyrūnai, išdidūs, piktžodžiautojai, neklusnūs tėvams, nedėkingi, nešventi, nemylintys, nesutaikomi, šmeižikai, nesusivaldantys, šiurkštūs, nekenčiantys to, kas gera, išdavikai, užsispyrę, pasipūtėliai, labiau mylintis malonumus negu Dievą, turintys dievotumo išvaizdą, bet atsižadėję jo jėgos" (2 Timotiejui 3:1-5).
Atidus kiekvieno biblinės pranašystės žodžio apsvarstymas parodys, kad šie apibūdinimai tinka mūsų amžiui labiau negu bet kuriam ankstesniam.
2. ŽYDŲ ŽENKLAS
Jėzus taip pat pateikė trumpą palyginimą kaip dar vieną ženklą, pasakantį mokiniams kada jis grįš. Tai užrašyta Evangelijoje pagal Matą 24:32,33. Jeremijo knygoje randame figmedžio simbolio paaiškinimą, nes šį simbolį pranašas panaudoja kalbėdamas apie Izraelio tautą. Taigi mes turime žiūrėti į simbolinį figmedį, Izraelį, "kai jo šaka suminkštėja ir sprogsta lapai".
Tai susiję su žydų susirinkimu iš visų žemės kraštų, kur jie buvo Dievo išsklaidyti (Luko 21:24; Pakartoto Įstatymo 28:25,32-34,37,64-66). Daugelis žmonių šiandien mato, kad žydų "lapai sprogsta", kuomet jie tęsia savo šalies atstatymą nuo tada, kai ji buvo įkurta kaip valstybė 1948 metais.
Apie panašius įvykius pranašauja Ezechielis 37 skyriaus pirmose keturiolikoje eilučių. Iš pradžių žydų tauta palyginama su kaulų krūva. Pranašas regėjo lauką, pilną sudžiūvusių kaulų: "Šitie kaulai yra Izraelis. Jis sako: Mūsų kaulai išdžiūvo, nebetekome vilties ir esame užmiršti" (Ezechielio 37:11).
Paskui kaulai ima artėti vienas prie kito ir pasidengia mėsa; dvasia įeina į Izraelį ir jie atgyja: "Aš įdėsiu į jus savo dvasią, ir jūs būsite gyvi. Aš parvesiu jus į jūsų kraštą". "Aš surinksiu izraelitus iš visų tautų ir parvesiu juos į jų kraštą" (Ezechielio 37:14,21).
Taigi, mes matome vaizdinga kalba aprašytą Izraelio sugrąžinimą į jų žemę, kaip pažadėjo Dievas; jauna tauta vystosi kaip sprogstantis medis. Kas bus po šio sugrąžinimo?
"Aš sudarysiu su jais taikos sandorą... savo šventyklą amžiams pastatysiu tarp jų" (Ezechielio 37:26).
Žydų ženklas skelbia Dievo karalystės įkūrimą.
Jaudinantis šios pranašystės aspektas yra tas, kad galime matyti Dievo ranką stebėdami, kaip žydai sugrįžta ir atkūria savo žemę, o mes perspėjami: "Visa tai išvydę, žinokite, jog tai arti, prie durų" (Mato 24:33).
JĖZAUS PRANAŠYSTĖ APIE IZRAELĮ
Jėzus labai aiškiai išpranašavo ne tik betarpišką savo tautos ateitį, bet ir jos ilgalaikį likimą. Tautos vadovai nesugebėjo pamatyti jiems ištiestos Dievo rankos. Jis atsiuntė jiems savo vienatinį sūnų kaip Mesiją, bet jie pareikalavo jo mirties. Prieš pat suėmimą ir nukryžiavimą Jėzus ir jo mokiniai stovėjo ant kalno žiūrėdami į Jeruzalę; šventyklos grožis privertė mokinius sušukti iš nuostabos, bet Jėzus matė tik bausmę, skirtą tiems žmonėms:
"Iš to, ką matote, neliks akmens ant akmens, viskas bus išgriauta"
"Žmonės kris nuo kalavijo ašmenų ir bus išvaryti nelaisvėn į visas tautas, o Jeruzalę mindžios pagonys, kol baigsis pagonių laikai" (Luko 21:6,24).
Ši pranašystė iki smulkmenų išsipildė 70 m.e. metais, kai Romos imperijos armija, vadovaujama Tito, buvo pasiųsta numalšinti sukilimo. Jeruzalės miestas buvo išgriautas, o žemė iš tikrųjų buvo suarta. Po to išsipildė Pakartoto Įstatymo 28 skyrius ir įvyko tautos išsklaidymas. Nė vienam žydui nebuvo leista pasilikti toje žemėje. 135 m.e. metais buvo išleistas įsakymas išvaryti išlikusius žydus iš Judėjos. Jeruzalės vardas buvo pakeistas į Aelia Capitolina.
Tolesni amžiai buvo be galo sunkūs tai žemei ir jos žmonėms. "Diaspora", arba išsisklaidymas, tapo faktu. Daugybės karų metu į nelaisvę paimti žydai buvo išblaškyti po visą pasaulį kaip vergai. Laimingieji, sugebėję išvengti tokio likimo, tapo pirkliais ir amatininkais. Žydai buvo visur, išskyrus Izraelį - šitaip tiksliai išsipildė Dievo žodis. Žydų gyvenviečių buvo visame pasaulyje, bet Dievas nedavė jiems ramybės - jų gyvenimo būdą lemdavo persekiojimai ir antisemitizmas. Per 2000 metų ta žemė ir jos žmonės buvo labai veiksmingai naikinami ir reikėjo stebuklo, kad jie išliktų. O šį stebuklą Dievas buvo pažadėjęs per daugelį savo pranašų. 1967 Izraelis užėmė Jeruzalę ir pirmą kartą per 2000 metų ėmė ją kontroliuoti - Jeruzalės mindžiojimas baigėsi, kaip pranašavo Jėzus.
ATGIMĘS IZRAELIS
Kas gali būti aiškiau už pranašystę, pasakytą per Jeremiją:
"Aš juos surinksiu iš visų šalių, po kurias užsirūstinęs ir supykęs išsklaidžiau. Juos sugrąžinsiu į šitą vietą ir leisiu jiems saugiai gyventi" (Jeremijo 32:37).
Dievas pasakė, kad duos jiems naują širdį bei dvasią, kurių dėka jie atgims, ir nuostabus yra tas įkvėpimas, su kuriuo tauta sukaupė visą savo jėgą bei drąsą. Per 2000 nelaisvės metų žydai buvo silpni ir bejėgiai. Dievas atėmė jų valią ir sugebėjimą kovoti. Bet kai atėjo laikas išsipildyti pranašystei apie atgimimą savo žemėje, tada tauta prisipildė naujos dvasios. Jie kariavo, kad užsitikrintų sau žemės užėmimą, o Britanija, kuri buvo užėmusi tą teritoriją, mielai ją užleido. Tada tauta, visiškai neturėdama karinio pranašumo, įveikė jungtines arabų ir egiptiečių pajėgas. 650 000 žydų kovojo prieš 40 000 000 arabų ir, kaip senais laikais, Dievas atvedė savo tautą į pergalę. Šitaip įvyko tai, ką skelbė pranašai. Ezechielio 36 ir 37 skyriuose randama tikrai įstabi pranašystė, kuri be jokios abejonės patvirtina, kad Dievas pilnai kontroliuoja tautų reikalus. Pranašui buvo duotas regėjimas, kuriame Dievas išpranašavo tautos grįžimą į savo žemę, kur jie tapo didžiule kariuomene:
"Aš išvesiu jus iš tautų, surinksiu iš visų kraštų ir parvesiu jus į jūsų kraštą... Aš duosiu jums naują širdį ir įdėsiu jums naują dvasią... Jūs gyvensite krašte, kurį daviau jūsų tėvams" (Ezechielio 36:24,26,28).
Tada Dievas suteikė dar vieną to patvirtinimą regėjimu, kuriame pilnas išdžiūvusių kaulų laukas prisipildo galinga armija:
"Atsistojo ant kojų nepaprastai didelis būrys... Aš parvesiu jus į jūsų kraštą... Aš surinksiu izraelitus... ir parvesiu juos į jų kraštą" (Ezechielio 37:10,14,21).
Nuo 1948 metų beveik 4 milijonai žydų grįžo į Izraelį. Sekančiu svarbiu įvykiu bus Kristaus sugrįžimas. Jis įkurs savo Karalystę Izraelyje, o po to ir visame pasaulyje.
3. ŽENKLAS NEBUCHADNESARO SAPNE
Šiam sapnui paskirta visa 3 pamoka. Danieliaus paaiškinimas parodė pasaulio istorijos eigą. Romos imperija žlugo ir mes patys matome, kad dabartinė padėtis vaizduoja statulos kojas: stiprios tautos (geležis) ir silpnos (molis) negali tvirtai susijungti. Danielius tęsia:
"Tų karalių dienomis dangaus Dievas įsteigs karalystę" (Danieliaus 2:44).
Tai rodo, kad nebus dar vienos pasaulinės imperijos iki galutinių įvykių, kurie taps Danieliaus pranašystės galutiniu išsipildymu. Apaštalas Paulius buvo įsitikinęs, kad pranašystės pildėsi visiškai tiksliai iki pat jo laikų, todėl jis galėjo padrąsinti tikinčiuosius Kolosuose, nes žinojo, kad Kristus būtinai grįš:
"Kai pasirodys Kristus - mūsų gyvenimas, tada su Juo ir jūs pasirodysite šlovėje" (Kolosiečiams 3:4).
4. VISUOTINIŲ PASAULIO NERAMUMŲ ŽENKLAS
Kristus taip pat kalbėjo mokiniams apie laikus prieš pat jo grįžimą, kai tarp žmonių kils visuotiniai neramumai ir baimė dėl nelaimių, užgriuvusių visas tautas:
"Bus ženklų saulėje, mėnulyje ir žvaigždėse, o žemėje blaškysis sielvarto slegiamos tautos, jūrai baisiai šniokščiant ir šėlstant. Žmonės sustings iš baimės, laukdami to, kas turės ištikti pasaulį, nes dangaus galybės bus sudrebintos" (Luko 21:25,26).
Kristus simbolių kalba pasakojo apie valdančias jėgas, jūra ir bangos čia reiškia žmones (žr. Izaijo 57:20). Šis ženklas vaizduoja pasaulio tautas, kurios kelia triukšmą, kad bendrom jėgom paveiktų įvykius bei situacijas ir sudrebintų valdovų saugumą. Tarp tautų pasklis liūdna nuotaika, kuri privers žmones susimąstyti dėl viso pasaulio netvarkos ir problemų baisių pasekmių.
Be abejo, pateiktas paveikslas gali būti dabartinės pasaulio situacijos apžvalgos turiniu.
Dar kartą Kristus sako mums, kad kai įvykiai pasaulyje bus tokie, kaip jis atvaizdavo, mes turime laukti jo grįžimo: "tada jie išvys Žmogaus Sūnų ateinantį" (Luko 21:27).
Kaip matome, Dievo Karalystės įtvirtinimas žemėje yra Jo pagrindinis tikslas. Tam būtina, kad Jėzus Kristus grįžtų į žemę ir išsipildytų visi Dievo pažadai. Jėzus pats kalbėjo pranašystėje apie įvykius, kurie bus prieš jo grįžimą į žemę.
5.ARTĖJANTIS PASAULINIS KONFLIKTAS
Iš pranašystės, kuri tapo žinoma kaip "Alyvų kalno pranašystė", mes sužinojome, kad Jėzus pirmiausia perspėjo apie žydų valstybės sunaikinimą. Pagal pranašystę romėnai valdė pažadėtąją žemę, o žydai buvo vasalais. Jėzus iš anksto žinojo, kad romėnai įvykdys Dievo planą ir išsklaidys Dievo tautą visame pasaulyje:
"Žmonės kris nuo kalavijo ašmenų ir bus išvaryti nelaisvėn į visas tautas, o Jeruzalę mindžios pagonys, kol baigsis pagonių laikai. Bus ženklų..." (Luko 21:24).
Jėzaus mokiniai paklausė apie jo atėjimo ir pasaulio, arba amžiaus, pabaigos ženklus. Jėzus labai aiškiai nurodė ženklus, kurie pasireikš ir praneš apie jo grįžimą "su jėga ir didžia šlove":
"Bus ženklų saulėje, mėnulyje ir žvaigždėse, o žemėje blaškysis sielvarto slegiamos tautos, jūrai baisiai šniokščiant ir šėlstant. Žmonės sustings iš baimės, laukdami to, kas turės ištikti pasaulį, nes dangaus galybės bus sudrebintos. Tada jie išvys Žmogaus Sūnų, ateinantį debesyje su jėga ir didžia šlove" (Luko 21:25-27).
Žydų grįžimas į savo žemę ir Izraelio, kaip žydų namų, atkūrimas 1948 metais yra jau anksčiau šioje pamokoje minėtos pranašystės išsipildymas. Pastaraisiais dešimtmečiais iš tiesų buvo ženklų "danguje" bei "saulėje, mėnulyje ir žvaigždėse", o tai yra tautas valdančių jėgų simboliai. Žmogiška valdžia vargu ar gali išspręsti pasaulio problemas. Karai tęsiasi - jie niekada nesibaigia ir atrodo, kad nėra jokios išeities. Tai, sakė Jėzus, bus kitas jo neišvengiamo grįžimo ženklas.
Izraelio pranašai daug kalbėjo apie aplinkybes, kurios paveiks Izraelį ir VISAS tautas prieš pat Kristaus grįžimą, tuo laikotarpiu, kuris žinomas kaip "paskutinės dienos". Apmąstykite šį pavyzdį:
"Žmogaus sūnau, pranašauk prieš Gogą, Magogo, Meseko ir Tubalo vyriausiąjį kunigaikštį, ir sakyk: Taip sako Viešpats Dievas..." (Ezechielio 38:2,3).
Atidus šios dalies skaitymas nepaliks mums abejonių, kad ši tautų grupė, į kurią įeina Persija (Iranas), Etiopija ir Libija (Ezechielio 38:5), bus Dievo priversta pulti Izraelio žemę. Pavyzdžiui, 8 eilutėje mes skaitome:
"...PASKUTINIAIS LAIKAIS tu ateisi į kraštą, išgelbėtą nuo kardo, kuris ilgą laiką buvo virtęs dykyne. Dabar surinkta ši tauta iš daugelio kraštų..." (Ezechielio 38:8).
Ši tautų federacija yra sukoncentruota aplink valstybę, esančią į šiaurę nuo Šventosios Žemės, ir įdomu pažymėti, kad tiek praeityje, tiek ir dabartiniu metu Izraeliui reikia įdėmiai stebėti savo ŠIAURINIŲ sienų saugumą. Be abejo, šiuo metu grėsmę iš tos pusės kelia Sirija, kaip ir Asirija prieš 2500 metų.
Tuo metu apie šį "šiaurinį agresorių" Dievas pasakė per pranašą Ezechielį:
"Ir ateisi iš tolimos ŠIAURĖS; su tavimi daugybė tautų... Tu ateisi prieš mano tautą Izraelį ir kaip debesys apdengsi kraštą. Tai įvyks PASKUTINĖMIS DIENOMIS" (Ezechielio 38:15,16).
Šios federacijos, kuri bus surinkta prieš Izraelį netolimoje ateityje, sudėtį nėra sunku nustatyti. Gogas, Magogas, Mesekas ir Tubalas senovės istorijos tyrinėtojų yra laikomi vieno iš Nojaus sūnų, būtent Jafeto, palikuonimis. Žemėlapyje aiškai parodytas jų santykis su kitais Nojaus sūnumis.
Priešiškai nusiteikusios prieš Izraelį šalys, tokios kaip Persija (Iranas), Etiopija ir Libija, yra gerai mums žinomos šiandien, ir pranašas Ezechielis, kalbėdamas Aukščiausiojo Dievo paliepimu, sako mums, kad prie šių šalių prisijungs Jafeto palikuonys, "šiaurės" gyventojai "PASKUTINĖMIS DIENOMIS".
Tiesiai į šiaurę nuo Izraelio yra Sirija, vienas iš daugelio Izraelio arabiškų priešų. Dar toliau į šiaurę už Armėnijos yra varganos, dabar daugiausia nepriklausomos buvosios TSRS respublikos. Įdomu pažymėti, kad tarp šių tautų didėja islamo pasekėjų.
Dabar studijuojantiems pranašystę būtų kvaila dogmatizuoti Biblijos pranašystės rezultatą. Tik vienas Dievas gali nulemti savo plano su pasauliu balgtį, t, y, Dievo Karalystės įkurimu žemėje - Aukso amžiumi arba tūkstančio metų Kristaus valdymu žemėje. Jei tikrai studijuojame Dievo žodį, tai mes taip pat esame ir budėtojais. Kristus perspėjo savo pasekėjus, kad jie budėtų! "Todėl budėkite, nes nežinote, kurią valandą ateis jūsų Viešpats" (Mato 24:42).
Jei apžvelgtume pasaulio areną, greitai artėjančią prie XX pabaigos, ką mes pamatytume? Mes matome Izraelį, grįžusį į savo žemę, išpildžiusi tokias pranašystes, kaip, pavyzdžiui, Ezechielio 37 skyrius. Mes matome priešiškumą Izraeliui, aplink visą jo valstybinę sieną, išskyrus, galbūt, pietinę jos dalį, kur iki šiol laikomasi taikos sutarties su Egiptu. Arabų (Islamo) tautos iš tiesų susivienijo prieš Dievo žmones ir bando nustumti juos į jūrą:
"Jie sako: Eikime, išnaikinkime juos, kad šios tautos nebebūtų ir Izraelio vardo niekas nebeminėtų" (Psalmė 83:4). Įdėmesnis 83 psalmės studijavimas atlygins rimtam Biblijos skaitytojui atskleisdamas naujus faktus, ypač susijusius su šiuolaikiniu tautų išsidėstymu, minimu šioje intriguojančioje psalmėje. Jos buvo seni Izraelio priešai ankstyvos istorijos metu ir užima dabartinių Dievo tautos priešų teritoriją. Ezechielio 38 skyriaus šiaurinis agresorius kartu su aiškiai nustatytomis tautomis, kurios dabar neturi laiko "kraštui, išgelbėtam nuo kardo", yra tie, kuriuos DIEVAS atves į galutinį konfliktą su Jeruzale:
"Visos tautos bus sušauktos kovai prieš Jeruzalę" (Zacharijo 14:2).
"Tuo metu, kai parvesiu Judo ir Jeruzalės ištremtuosius, Aš surinksiu visas tautas ir atvesiu jas į Juozapato slėnį..." (Joelio 3:1,2).
Mums nepaliekama abejonių, kad tą dieną Dievas dar kartą įsikiš į žmonių reikalus ir šitaip įgyvendins SAVO valią žemėje:
"Minių minios sprendimo slėnyje! VIEŠPATIES diena priartėjo..." (Joelio 3:14).
"VIEŠPATS suriaumos iš Siono, Jo balsas pasigirs iš Jeruzalės, dangus ir žemė sudrebės. VIEŠPATS yra savo tautos viltis ir Izraelio vaikų stiprybė. Tada jūs žinosite, kad Aš esu VIEŠPATS, jūsų Dievas, kuris gyvena Sione, savo šventame kalne. Jeruzalė bus šventa, svetimieji nebemindžios jos" (Joelio 3:16,17).
Tai laikas, kai mes pamatysime Kristaus, būsimojo žemės valdytojo grįžimą. Šios pranašystės, yrač Joelio ir Zacharijo, kartu su didžiosiomis Izaijo, Jeremijo bei Ezechielio pranašystėmis, atskleidžia mums DIEVO PLANĄ. Kaip budėtojai, mes stengiamės analizuoti kiekvieną šio plano žingsnį. Juk kiekvienas žingsnis PRIARTINA galutinio konflikto dieną, Biblijoje žinomą kaip ARMAGEDONAS, kai, Zacharijo žodžiais:
"VIEŠPATS karaliaus visai žemei. Bus vienas VIEŠPATS ir jo vardas bus vienas" (Zacharijo 14:9).
KRISTAUS GRĮŽIMO NEIŠVENGIAMUMAS
Laiko ženklai pateikia neklystantį artėjančių įvykių paveikslą. Pasiruošimas Dievo įsikišimui beveik užbaigtas ir Jėzus Kristus yra prie durų, pasiruošęs atnešti pasauliui netikėtumą.
Matydami ženklus ir žinodami jų reikšmę, ar mes galime likti abejingais? Mes galime būti panašūs į neprotingus, kurie negalvoja apie šiuos dalykus ir nieko nedaro. Tokiems Kristaus grįžimas bus netikėtas, kaip vagies atėjimas naktį.
Ir priešingai, mes galime įdėmiai stebėti ženklus ir atsižvelgti į perspėjimus, kol dar ne vėlu. Jėzus pasakė: "Kai tai PRASIDĖS, atsitieskite ir pakelkite galvas, nes artėja jūsų atpirkimas" (Luko 21:28). Vietoj to, kad būti prislėgtais dabartine padėtimi, mes galime atsitiesti ir suvokti išgelbėjimo būtinybę per Kristų, mūsų Atpirkėją. Mes galime būti protingais ir ieškoti priedangos Kristuje - Arkoje prieš tai, kai didžioji Visagalio Dievo diena sunaikins neteisiuosius.
Mūsų galioje traktuoti šiuos dalykus kaip labai svarbius, prisimenant, kad tai susiję su mūsų gyvenimu ir likimu. Biblija mums siūlo amžinojo gyvenimo viltį ir vietą Dievo Karalystėje - Karalystėje, kurioj Kristus valdys tiesoje ir taikoje; tai bus ne "malonės viešpatavimas širdyje", bet tiesioginė karalystė žemėje.
Protingas skaitytojas prieis tokios išvados:
a) Kristaus atėjimas yra gyvybiškai svarbus įvykis
b) Dievo Žodžio perspėjimai neturi būti ignoruojami
c) Dabartinis mūsų gyvenimas nesuteikia nuolatinio pasitenkinimo
d) Tikėjimas Dievo Karalystės Evangelija (gerąja naujiena) ir krikštas į gelbstintį Kristaus vardą yra būtini dalykai.
Kiekvienas iš mūsų asmeniškai turi nuspręsti, ar norime "ištverti jo (Kristaus) atėjimo dieną", kai jis padarys "skirtumą tarp teisiojo ir nedorėlio, tarp to, kuris tarnauja Dievui, ir to, kuris Jam netarnauja" (Malachijo 3:18).
APIBENDRINIMAS
1. Jėzaus Kristaus grįžimas yra neišvengiamas.
2. Šį grįžimą pažadėjo angelai Jo užžengimo metu.
3. Jėzus grįš, kad įkurtų Dievo karalystę žemėje.
4. Tik Dievas tiksliai žino nustatytą Kristaus grįžimo dieną.
5. Aiškūs ženklai rodo, kad Kristaus grįžimas arti.
6. Nojaus dienos panašios į dabartines.
7. Žydų atgimimas Izraelyje yra gyvasis ženklas.
8. Mes gyvename paskutinėje Nebuchadnesaro sapno fazėje.
9. Pasaulio neramumai ruošia kelią Kristaus grįžimui.
10. Izraelio kaimynų priešiškumas.
IŠTRAUKOS SKAITYMUI
Ezechielio 37 Apaštalų darbai 3 1 Tesalonikiečiams
Ezechielio 38 Apaštalų darbai 1:1-12 2 Tesalonikiečiams 1
Luko 21
9 PAMOKOS TESTAS
Pabraukite kiekvieno klausimo teisingą atsakymo variantą ir, perrašę juos į BENDRĄ ATSAKYMŪ LAPĄ, esantį brošiūros gale, arba surašę teisingus atsakymus į atskirą popieriaus lapąč išsiųskite jį mums. Užpildyta testo lapą pasilikite sau pasitikrinimui.
1. Kodėl Jėzus ruošiasi grįžti į žemę?
a) Jis nesiruošia grįžti b) Kad sustabdytų karus c) Kad įkurtų Dievo Karalystę d) Kad išgydytų ligas
2. Kas žino tikslią Jėzaus grįžimo datą?
a) Angelai b) Jėzus c) Dievas d) Paulius
3. Kur mes galime rasti ženklus, parodančius, kad Jėzus grįš greitai?
a) Biblijoje b) Laikraščiuose c) Žvaigždėse d) Žydų Įstatyme.
4. Kokius reiškinius pasaulyje Jėzus lygino su Nojaus laikais?
a) Izraelio grįžimą į savo žemę
b) Šiaurinio agresoriaus pakilimą
c) Smurto ir malonumų ieškojimo laikus
d) Kai kurios tautos stiprios, o kai kurios silpnos
5. Koks simbolis vaizduoja Izraelį palyginime, esančiame Mato 24:32,33?
a) Išdžiūvusių kaulų slėnis b) Figmedis c) Žvakidė d) Arka
6. Kuri Nebuchadnesaro sapno dalis vaizduoja laiką prieš Jėzaus grįžimą?
a) Auksinė galva b) Kojos dalinai iš geležies ir dalinai iš molio c) Blauzdos iš geležies d) Juosmuo ir strėnos iš vario
7. Kuri žmonių klasė turima omenyje Luko 21:25 eilutėje: "jūrai baisiai šniokščiant ir šėlstant"?
a) Šventieji b) Nedorėliai c) Valdovai d) Misionieriai
8. Kuri šalis yra tiesiai į šiaurę nuo Izraelio?
a) Amerika b) Sirija c) Egiptas d) Rusija
9. Kas yra "Mykolas", apie kurį rašoma Danieliaus 12:1?
a) Nojus b) Ezechielis c) Danielius d) Jėzus
10. Kurie iš žemiau pateiktų ženklų, pranešančių apie Jėzaus grįžimą, yra matomi šiandien?
a) Žydų atgimimas Izraelyje
b) Neramumai pasaulyje
c) Izraelio kaimynų priešiškumas
d) Blogybių laikas
e) Vienos tautos stiprios, o kitos - silpnos.